اپلیکیشن کرفس

اپلیکیشن کرفس

اپلیکیشن کرفس

تعداد سرمایه گذاران: 9


 • 1,000,000,000 تومان

  سرمایه هدف
 • 1,260,000,000 تومان

  مبلغ جمع‌آوری‌شده
 • 0

  روز باقیمانده
درصد تامین‌شده :
126.00%
This campaign has been invalid or not started yet.

سمیرا خاتمی

3 کمپین‌ | 0 کمپین موردعلاقه

مشاهده بیوگرافی.

توضیحات

تیم کرفس با تکیه بر دانش و نوآوری و با هدف توسعه پلتفرمی همه‌ جانبه و یکپارچه در حوزه سلامت دیجیتال ایران کار خود را با معرفی اپلیکشن کالری شمار کرفس آغاز نمود. هزینه‌­ی بسیار کم برای کاربران و به همراه وجود تجربه­‌های فردی در توسعه این پلتفرم باعث شد تا کالری شمار کرفس به سرعت در میان افراد جامعه نفوذ کرده و تبدیل به بخشی از زندگی روزمره آن­ها شود.

 

 

 

نکات کلیدی

 • محبوب ترین اپلیکیشن سلامت در ایران
 • پرفروش‌ترین اپلیکیشن در پلتفرم کافه بازار
 • ۲۴۰ هزار کاربر فعال ماهانه
 • حضور بسیار قوی در شبکه­‌های اجتماعی (۲۲۷ هزار فالوور اینستاگرام با نرخ کنشگری ۵.۷% و ۵۸.۳ هزار کاربر تلگرام با نرخ بازدید ۳۰%)
 • فعالیت در حالت Bootstrap و ریسک نکول بسیار پایین
 • تیم متخصص و بسیار متعهد
 • نرخ نگه‌داری کاربران بالاتر از میانگین جهانی

 

 

بیان مسئله

آمارها نشان می‌دهد بیش از ۶۵% ایرانیان از اضافه وزن رنج می‌برند که میزان وزن ۴۳% افراد این گروه با تعریف علمی چاقی مطابقت کامل دارد. افزایش ابتلا به بیماری­‌های نشات گرفته از اضافه‌ وزن و چاقی همانند دیابت، فشار خون بالا، مشکلات قلبی و عروقی و شانس بالاتر در ابتلا به سرطان از جمله مخاطرات توسعه این روند ناسالم در کشورمان است. از طرفی ۴۰% مرگ‌ومیر در کشور ایران به دلیل بیماری‌­های مرتبط با چاقی و اضافه وزن اتفاق می‌افتد. در این میان عدم وجود راهکارهای علمی و جامع در حوزه سلامت دیجیتال باعث شده تا دسترسی به محصولات کاربردی در این حوزه توسط عموم افراد جامعه دشوار، پرهزینه و زمان‌بر باشد.

 

راه‌کار

جذابیت روزافزون بازار سلامت دیجیتال به همراه عدم‌حضور بازیگری جدی در این حوزه، بنیانگذاران اپلیکیشن کرفس را بر آن داشت تا اقدام به ورود در این بازار نمایند.

 هدف تیم کرفس ارائه مجموعه‌ه­ایی از راهکارهای سلامتی و ورزشی برای کاربرانی است که از نظر انتخاب رژیم غذایی و بودجه دارای شرایطی متنوع بوده و این راه‌کارها میبایست با طیف وسیعی از عادات تغذیه‌ای افراد جامعه سازگار باشد.

از طرف دیگر با توجه به شرایط حال حاضر کشور در حوزه سلامت دیجیتال، بنیان‌گذاران کرفس تصمیم دارند تا با تولید و توسعه محصول خود، رهبری بازار سلامت دیجیتال را در ایران برعهده گیرند.

 

 

معرفی محصول

تیم کرفس با تکیه بر دانش و نوآوری و با هدف توسعه پلتفرمی همه‌ جانبه و یکپارچه در حوزه سلامت دیجیتال، کار خود را با معرفی اپلیکشن کالری شمار کرفس آغاز نمود. هزینه‌­ی بسیار کم امکانات به همراه وجود تجربه­‌های فردی در توسعه این پلتفرم، باعث شد تا کالری شمار کرفس به‌سرعت در میان افراد جامعه نفوذ کرده و تبدیل به بخشی از زندگی روزمره آن­ها شود.

طراحی منحصربه‌فرد UI/UX کالری شمار کرفس راحتی در استفاده روزانه از این اپلیکیشن را برای کاربران به همراه می‌آورد. همچنین این اپلیکیشن با ایجاد امکان وارد کردن طیف متنوعی از غذاها و نوشیدنی­‌ها، دقت شمارش کالری مصرفی کاربران را بسیار بالا برده است.

اپلیکیشن رژیم کرفس با در نظر گرفتن عادات غذایی و مشخصات فردی، برنامه غذایی مناسبی جهت رسیدن به وزن ایده‌آل را در اختیار کاربران قرار می­‌دهد. این اپلیکیشن با توجه به هدف کاربر و درجه سختی رژیم مورد انتظار، یک برنامه غذایی برای ۲۸ روز طراحی می­‌نماید. در این رژیم‌­ها برای هر وعده ۴ انتخاب برای کاربران در نظر گرفته می­‌شود.

شایان ذکر است این اپلیکیشن در اردیبهشت ۹۷ منتشر شده، نمونه مشابه خارجی ندارد و بر مبنای منطق کالری­‌ شماری طراحی شده است.

 

تصاویر اپلیکیشن کالری شمار کرفس:

بازار سلامت دیجیتال:

مطالعه روندهای جهانی بیانگر آن است که بازار سلامت دیجیتال بازاری ۶۰ میلیارد دلاری است که در سه دسته تغذیه، تناسب اندام و پزشکی- درمانی دسته‌بندی می‌­شود. برای تعدیل کردن این بازار با شرایط کنونی کشور، مخاطبان کلی (TAM) بازار سلامت (حوزه تناسب اندام) کلیه افرادی در نظر گرفته شده‌اند که سن آن‌ها بین ۱۵ تا ۶۵ سال بوده و طبق آخرین سرشماری سال ۱۳۹۵ معادل ۵۳،۲۴۴،۸۰۰ نفر در این بازه سنی قرار گرفته‌اند. همچنین مخاطبان بازار سلامت (حوزه تغذیه) همه‌­ی افراد دارای اضافه وزن بوده که طبق آخرین آمار وزارت بهداشت تعداد این افراد ۶۵% کل جمعیت ۷۹،۹۲۶،۲۷۰ نفری ایران را تشکیل می‌دهند. اگر میانگین هزینه ماهانه افراد مذکور را برای دو حوزه تغذیه و تناسب اندام به صورت ذکر شده در جدول زیر در نظر بگیریم، اندازه کل بازار موجود در این دو حوزه رقمی معادل ۱۹،۰۱۳ میلیارد تومان است.

 

 

حال اگر ضریب­‌های نفوذ تلفن همراه هوشمند و ترجیح استفاده از خدمات آنلاین را به ترتیب ۰.۶ برای TAM و ۰.۵ برای ترجیح استفاده از خدمات آنلاین بازار ورزش و ۰.۷ برای ترجیح استفاده از خدمات آنلاین بازار رژیم و کاهش وزن در نظر بگیریم، بازار قابل ارائه برای سرویس‌­های کرفس معادل جدول زیر خواهد بود:

 

 

 

روند رشد 

 

 

 

 

دلیل سرمایه‌گذاری

 • با توجه به روندهای درآمدی کسب‌وکار و همچنین برنامه توسعه آتی محصولات برآورد می­‌شود کرفس هدف­‌های درآمدی بسیار بالایی را در آینده‌ای نه چندان دور خواهد داشت.
 • با توجه به نبود رقیب قدرتمند در حوزه‌­ی سلامت دیجیتال کشور، پیش­‌بینی می­‌شود تقاضای کاربران کرفس با سرعت زیادی افزایش داشته باشد. لازم به ذکر است تاکنون تمام جذب اپلیکشین­‌های کرفس به‌صورت ارگانیک بوده و هزینه­‌ای برای تبلیغات انجام نشده است لذا دور از ذهن نخواهد بود که با شروع تبلیغات و بعد از جذب سرمایه میزان کاربران اپلیکیشن‌­ها رشد چندین برابری داشته باشد.
 • برنامه­‌ریزی تیم کرفس بر این هدف استوار است که در آینده نزدیک کرفس تبدیل به رهبر بازار سلامت ایران شده و با ارائه محصولات جذابی همانند اپلیکیشن ورزش، شبکه اجتماعی ورزش و سایر محصولات موردنظر، طیف وسیعی از خدمات حوزه سلامت را به کاربران خود ارائه نماید.
 • کرفس دیتابیس بزرگی از اطلاعات عادات غذایی ایرانی­‌ها و غذاهای ثبت شده دارد. این داده‌ها ارزش بسیاری داشته و آنالیز آن­ها، اطلاعات بسیار مهمی را برای توسعه هرچه بهتر محصول و کسب‌وکار ارائه می‌­کند.
 • تیم کرفس بسیار متعهد و متخصص در حوزه فعالیت خود بوده که این مورد یکی از مهم‌ترین مزیت­‌های این گروه جوان و با انگیزه محسوب می‌­شود. بسیاری از همکاران این مجموعه از ابتدا همراه آن بوده و در تمام شرایط در کنار تیم بوده‌­اند. بنیانگذاران این کسب‌وکار به‌منظور توسعه نرم‌افزار اهداف بسیار بزرگی در سر دارند و عملکرد موفق تاکنون ایشان نشان‌دهنده شانس بالای رسیدن به این اهداف است.
 • کرفس جزو معدود استارت‌آپ‌هایی است که در شرایط فعلی اکوسیستم نه‌تنها به‌صورت Bootstrap فعالیت می‌­کند بلکه با جذب­‌های ارگانیک و یک دوره سرمایه‌­گذاری فرشته به سوددهی بسیار مطلوبی نیز رسیده است.
 • بازار سلامت دیجیتال ایران با توجه به روندهای هرم سنی جمعیت و رشد روزافزون بیماری­‌های مرتبط با تغذیه و تناسب اندام بازاری رو به رشد است.

 

سرمایه مورد نیاز و ساختار هزینه­‌ها:

این کسب‌وکار برای توسعه روزافزون محصولات و خدمات خود در نظر دارد اقدام به جذب سرمایه ۱ میلیارد تومانی نماید که نمودار زیر مهم‌ترین هزینه‌های این منابع را نشان می‌دهد. شایان ذکر است کرفس برای افزایش رشد خود نیاز به نیروی انسانی و فضای کار بیشتری دارد. همچنین برای رسیدن به اهداف بلندپروازانه‌ی خود در این برهه زمانی قصد دارد تا مبلغی از سرمایه جذب شده را به تبلیغات و بازاریابی اختصاص دهد.

 

 

پیش‌بینی هزینه‌های ماهانه بعد از سرمایه‌گذاری:

 

چشم انداز کرفس:

 

 

تیم کرفس:

به روزرسانی و بازرسی


۹۸/۱۱/۳۰

شادی کامران
هدف از گزارش بازرسی موردنظر بررسی اقدامات اپلیکیشن کالری شمار و رژیم کرفس در دو حوزه مالی و عملکردی است. ارزیابی این دو حوزه با هدف بررسی روند اپلیکیشن‌های مذکور است

بیشتر بدانید

۹۸/۶/۲۴

شادی کامران
هدف از گزارش بازرسی موردنظر بررسی اقدامات اپلیکیشن کالری شمار و رژیم کرفس در دو حوزه مالی و عملکردی است. ارزیابی این دو حوزه با هدف بررسی روند اپلیکیشن‌های مذکور است

بیشتر بدانید

مستندات

به زودی مستندات پروژه کرفس ارائه خواهد شد.

ID Name Email Amount
7746 samira.skhatami@gmail.com438,947,300 تومان
7739 ehsan.heidari1990@yahoo.com52,631,583 تومان
7741 Hossein.salehi1364@gmail.com210,526,333 تومان
7730علیرضا حجت نیاalireza.hojjatnia@gamil.com10,526,317 تومان
7734 g.sadeghnia@gmail.com10,526,317 تومان
7735 shayan.rezapour@gmail.com10,526,317 تومان
7736 behrad.ebrahimi@agah.com157,894,750 تومان
7737 m.bayati2007@yahoo.com315,789,500 تومان
7738عباس اسپیدa.a.speed@gmail.com52,631,583 تومان
7711 samira.skhatami@gmail.com10,000,000 تومان

آیا دیدگاهی برای ارسال وجود دارد؟