اولین گزارش بازرسی کرفس

نوشته‌های تازه

۲۳
شهریور

اولین گزارش بازرسی کرفس

مقدمه:

هدف از گزارش بازرسی موردنظر بررسی اقدامات اپلیکیشن کالری شمار و رژیم کرفس در دو حوزه مالی و عملکردی است. ارزیابی این دو حوزه با هدف بررسی روند اپلیکیشن‌های مذکور است که با توجه به اهداف از پیش تعیین شده، معقول بودن هدف‌گذاری‌ها، بررسی مستندات ارائه شده توسط تیم کرفس و صحت و درستی آمارهای ارائه شده انجام گرفته است.

دوره گزارش پیش رو مربوط به بازه زمانی ۴ ماهه منتهی به خرداد ماه ۱۳۹۸ است.

هدف مجموعه کرفس:

هدف تیم کرفس ارائه مجموعه‌­ایی از راهکارهای سلامتی و ورزشی برای کاربرانی است که از نظر انتخاب رژیم غذایی و بودجه دارای شرایطی متنوع بوده و این راه‌کارها میبایست با طیف وسیعی از عادات تغذیه‌ای افراد جامعه سازگار باشد.

از طرف دیگر با توجه به شرایط حال حاضر کشور در حوزه سلامت دیجیتال، بنیان‌گذاران کرفس تصمیم دارند تا با تولید و توسعه محصول خود، رهبری بازار سلامت دیجیتال را در ایران برعهده گیرند.

تیم اجرایی:

تیم اجرایی کرفس در حال حاضر شامل یک تیم ۲۷ نفره است که در حوزه‌های توسعه محصول، بازاریابی، تولید محتوا و پشتیبانی مشتریان مشغول به فعالیت هستند. شایان ذکر است در زمان نگارش این گزارش دو متخصص تغذیه نیز با تیم کرفس همکاری می‌نمایند.

شاخص‌های عملکردی:

ظرفیت رشد: با توجه به محاسبات و آمارهای ارائه شده از سوی تیم کرفس ۶۵% از کل جمعیت ۸۰ میلیون نفری ایران که معادل ۵۲ میلیون محاسبه می‌شود، مخاطب بازار سلامت (حوزه تغذیه) هستند. همچنین براساس آمار اعلام شده ازسوی این تیم تعداد ۵۳ میلیون نفر را می‌توان به‌عنوان مخاطب حوزه بازار ورزش در نظر گرفت.

 در نتیجه بازار هدف این استارت آپ را به صورت کلی می‌توان یک جامعه ۱۰۵میلیون نفری در نظر گرفت.

علاوه بر این اندازه بازار ورزش معادل ۱۳۰ میلیارد ریال و همچنین اندازه بازار رژیم معادل ۶۰ میلیارد ریال محاسبه شده است. درنتیجه اندازه کل بازار این استارت‌آپ رقمی معادل ۱۹۰ میلیارد ریال است.

روند جذب چهار ماهه:

نرم افزار کالری شمار کرفس:

میزان جذب نرم‌افزار کالری شمار در بازه زمانی ۴ ماهه منتهی به خرداد ماه معال ۱۸۱ میلیون نفر بوده است. (منظور از جذب ثبت نام کاربران در نرم‌افزار کرفس است.)

این میزان جذب ذکر شده برای سرویس کالری شمار ازطریق اپلیکیشن موبایل (نسخه اندروید و آیفون) و همچنین سایت کرفس انجام گرفته است که دربین محیط‌های جذب مخاطب، اپلیکیشن اندروید کالری شمار، بیشترین جذب را در ثبت نام کاربران داشته است.

اپلیکیشن رژیم کرفس:

میزان جذب اپلیکیشن رژیم کرفس در بازه زمانی ۴ ماهه منتهی به خرداد ماه معادل ۳۸ هزار کاربر ثبت شده است که این میزان جذب ذکر شده برای اپلیکیشن رژیم کرفس ازطریق هر دو نسخه اندروید و آیفون انجام گرفته است که در بین دو این دو درگاه، اپلیکیشن اندروید رژیم بیشترین جذب را در ثبت نام کاربران داشته است و این میزان ۵ برابر جذب از طریق اپلیکیشن آیفون کالری شمار کرفس است.

شایان ذکر است جذب کاربران در این بازه ۴ ماهه از طریق تبلیغات  google adwordsو برگزاری کمپین‌های تبلیغاتی در گوگل پلی بوده است.

محیط انتشار اپلیکیشن:

در حال حاضر امکان دانلود اپلیکیشن کالری شمار و رژیم کرفس از طریق اپلیکیشن کافه بازار، Play Store و سیب اپ وجود دارد که این محیط‌ها، محیط‌های امنی برای انتشار و دریافت نرم‌افزار بوده و از این نظر مثبت ارزیابی می‌شود. با توجه به دغدغه برخی از کاربران ایرانی درخصوص دانلود اپلیکیشن از پلتفرم‌های ایرانی، انتشار نسخه اندروید در Play Store یکی از مزیت‌های این نرم افزار محسوب می‌شود.

شاخص‌های مالی:

ساختار درآمدی اپلیکیشن‌های کرفس براساس فروش اشتراک به کاربران خود بوده که در این اشتراک اپلیکیشن رژیم کرفس با در نظر گرفتن عادات غذایی و مشخصات فردی، برنامه غذایی مناسبی جهت رسیدن به وزن ایده‌آل در اختیار کاربران قرار می­‌دهد. این اپلیکیشن با توجه به هدف کاربر و درجه سختی رژیم مورد انتظار، یک برنامه غذایی برای ۲۸ روز طراحی می­‌نماید.

در این بازه زمانی چهار ماهه درآمد مجموعه کرفس از هر دو سرویس کالری شمار و رژیم مبلغی حدود ۸ میلیارد ریال بوده که جزییات درآمد هر ماه به تفکیک توسط تیم بازرسی بررسی شده است.

دیدگاه بگذارید