اولین گزارش بازرسی Fast TSE

نوشته‌های تازه

۰۷
مرداد

اولین گزارش بازرسی Fast TSE

گزارش بازرسی اپلیکیشن FAST TSE

تاریخ گزارش : ۱۳۹۷/۰۵/۰۷
مهدی گودرزی

مقدمه :

هدف این گزارش کسب اطمینان معقول درخصوص اقدامات اپلیکیشن Fast TSE در حوزه‌های مالی و عملکردی است. این بررسی شامل اجرای روش‌هایی برای بررسی انطباق پیشرفت کار با اهداف از پیش اعلام شده، معقول بودن برآوردها، وجود مستندات کافی درخصوص اعداد و ارقام اعلامی و عاری بودن از تحریف با اهمیت ناشی از اطلاعات غیرواقعی است.

هدف اپلیکیشن :

برطرف نمودن نیازهای مهم کاربران روزانه سایت TSE روی گوشی هوشمند (اندروید و iOS)، ارزش ایجادی این اپلیکیشن است.

موسسین و تیم اجرایی :

موسسین شامل یک نفر متخصص فن‌آوری اطلاعات با ده سال سابقه و یک نفر متخصص و فعال بازار سرمایه با ۱۷ سال سابقه به نمایندگی از یک نهاد مالی هستند. تیم اجرایی شامل سه نفر با تجارب فن‌آوری اطلاعات، مالی و مارکتینگ است که مجموعاً بالغ بر ۵ سال سابقه اجرایی دارند. لازم به توضیح است که اپلیکیشن دارای یک سرمایه‌گذار آنجل بوده که یکی از نهادهای مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار است و کلیه‌ی مخارج اپلیکیشن را تا میزان ۴۹ درصد سهام با مبنای ارزش‌گذاری ۱،۱۰۰ میلیون ریال تقبل نموده است.

عملکرد :

باتوجه به ظرفیت جذب بالای مشتریان این نرم‌افزار که بالغ بر ۲۵۰ هزار نفر برآورد می‌شود (مستند به نظر برگرفته از برآورد ترافیک روزانه سایت TSE) لذا باتوجه به تعداد مشتریان جذب شده طی دوره فعالیت ۱۰ ماهه که بالغ بر ۱۲،۰۰۰ نفر است، ظرفیت رشد قابل قبولی برای آن می‌توان متصور شد. هدف‌گذری انجام شده تا پایان سال ۱۳۹۷ براساس نظر موسسین جذب ۵۰ هزار نفر است که با توجه به آمار روند جذب، غیرمعقول به نظر نمی‌رسد. روند جذب در زمستان ۹۶، بهار ۹۷ و تیر ماه ۹۷ به‌ترتیب بالغ بر ۱۶۰۰، ۳۰۰۰ و ۸۰۰۰ نفر بوده است.

محیط انتشار اپلیکیشن در کافه بازار و سیب اپ محیط‌های امنی است و از این نظر مثبت ارزیابی می‌شود. براساس اطلاعات به دست آمده و اعلام موسسین برنامه‌ی آتی اپلیکیشن انتشار در پلتفرم Google Play  است. این اقدام در راستای برطرف نمودن دغدغه‌ی افرادی است که حضور در پلتفرم‌های ایرانی را چندان امن نمی‌دانند.

این تعداد جذب ازطریق تبلیغات در شبکه‌های مجازی تخصصی بورسی و همچنین دسترسی به دیتابیس یکی از کارگزاری‌های بورسی (سرمایه‌گذار آنجل) فراهم شده است که سهم هر گروه تا زمان تنظیم این گزارش حدوداً ۵۰ درصد بوده است. حضور در شبکه‌های اجتماعی منجر به ایجاد جامعه‌ای فعال حول محور محصول شده که اقدامی مثبت در راستای شناساندن محصول به بازار هدف ارزیابی می‌گردد.

شاخص‌های مالی :

ساختار درآمدی اپلیکیشن روی درآمد ناشی از در اختیار قرار دادن دیتابیس جمع‌آوری شده است که در این ارتباط انعقاد قرارداد با کارگزاری فوق‌الذکر در مراحل نهایی است لیکن هنوز نهایی نشده است. مطابق توافقات اولیه‌ی به عمل آمده بین اپلیکیشن و کارگزاری، تا تاریخ این گزارش رقمی بالغ بر ۲۳۰ میلیون ریال درآمد برای اپلیکیشن محقق گردیده است. لازم به ذکر است که هزینه‌های انجام شده براساس اسناد و مدارک ارائه شده طی ۱۰ ماه گذشته تا پایان تیر ماه اعم از مخارج طراحی نرم‌افزار، تبلیغات، زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و خدمات پشتیبانی و هزینه‌های نیروی انسانی به مبلغ ۵۴۰ میلیون ریال از طریق موسسین تامین شده است.

دیدگاه بگذارید