بازرسی

از روند پیشرفت سرمایه گذاری خود مطلع شوید!

مشارکت در تامین مالی کسب‌ ‌و کارهای نوپا، از جمله سرمایه­ گذاری­های پرریسک محسوب می‌شود و در اکثر مواقع سرمایه شما پس از مشارکت در تامین مالی جمعی استارت آپ­ها تا بازه زمانی حدودی ۳ الی ۵ ساله قابل دسترسی نخواهد بود.

در تامین مالی جمعی مبتنی بر سهام، سرمایه­گذاری شما درصورت وقوع رویدادهای خاص قابلیت نقدشوندگی پیدا خواهد کرد و آگاهی از وضعیت کسب و کار در این مدت به سرمایه گذاران قدرت پیش‌بینی خواهد داد.

در سکوی بانی چی فرآیند بازرسی با هدف ایجاد شفافیت اطلاعاتی برای سرمایه گذاران انجام می­‌گیرد که این امر تا حدی توانایی پیش بینی آینده کسب و کار را برای سرمایه گذاران ایجاد می‌کند.

سرمایه گذاران با نظارت مستمر و دقیق بر نحوه استفاده از منابع مالی جمع آوری شده توسط کسب و کار، به طور پیوسته در جریان توسعه و پیشرفت طرح قرار خواهند گرفت و تیم بازرسی بانی چی با ارائه گزارش‌های دوره‌ای و منظم این فرآیند را تسهیل خواهد نمود.

بازرس طرح کیست؟

111

به بیان ساده بازرس طرح فردی است که نحوه عملکرد، پیشرفت و استفاده از منابع مالی کسب و کار‌هایی که از طریق سکوی بانی‌چی اقدام به تامین مالی کرده‌­اند را مورد بررسی قرار داده و در بازه‌های زمانی مشخص گزارش های دوره ای بازرسی را در اختیار سرمایه گذاران طرح ها قرار می‌دهد. بازرس موظف است به‌صورت بی‌طرف و به‌عنوان حافظ منافع سرمایه‌گذاران اطلاعاتی را از عملکرد گذشته، شرایط کنونی و روند توسعه آتی پروژه در اختیار مشارکت کنندگان تامین مالی جمعی طرح‌ها قرار دهد. 

گزارش بازرسی شامل چه مواردی است؟

title-research-9c3773a3baa070026b68605fc3cbfbc6ccf567c28ac7a895e07ee2f34d061fd9-01

بازرس به‌منظور ارائه گزارش‌های مربوط به روند فعالیت استارتآپ ها، اطلاعات عملکردی موردنیاز را در بازه‌های زمانی مشخص از تیم اجرایی کسب و کار دریافت کرده و با بررسی دقیق آن‌ها مسیر پیشرفت و توسعه کسب و کار را مورد بررسی قرار می‌دهد.

در گزارش‌های بازرسی بانی چی، موارد زیر مورد بررسی قرار می­گیرد:

  • وضعیت کسب‌وکار در تحقیق اهداف تعیین شده (KPI)؛
  • دستاوردهای کسب‌وکار از زمان خاتمه دوره سرمایه پذیری؛
  • نحوه هزینه کرد منابع مالی جمع آوری شده؛
  • برنامه کسب‌وکار برای مرحله بعدی رشد؛

این گزارش‌ها در بازه زمانی ۳ ماهه منتشر می‌شوند.

در صورت تمایل صاحبان کسب و کار، تیم بانی چی نوع دیگری از گزارش‌های بازرسی را نیز در بازه‌های ۶ ماهه منتشر می‌کنند که به بررسی و ارزشگذاری طرح بعد از تامین مالی جمعی می‌پردازد.

از آنجایی که این ارزشگذاری توسط کارشناسان بانی چی و به صورت بی طرف انجام می‌پذیرد، به مشارکت‌کنندگان قدرت تحلیل بهتر سرمایه گذاری خود را خواهد داد و همچنین به صاحبان کسب و کار دید واقع گرایانه‌ای از ارزش طرح خود ارائه می‌کند.

فرآیند بازرسی از چه زمانی آغاز شده و تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟

a2

یک استارت آپ برای انجام تامین مالی جمعی در سکوی بانی چی درخواست خود را از طریق ثبت نام در این سکو ارسال می‌کند. در مرحله بعد و پس از تایید کسب‌وکار از طریق تیم پذیرش، اطلاعات استارتاپ در بانی چی منتشر شده و تامین مالی طرح آغاز می‌شود.

اگر تامین مالی استارت آپ با موفقیت صورت بگیرد و سرمایه هدف پروژه جمع آوری گردد، فرآیند بازرسی آغاز شده و عملیات کسب‌و‌کار در بازه‌های زمانی سه ماهه مورد بررسی قرار می‌گیرد و گزارش های مربوط به هر بازه تحت عنوان گزارش بازرسی دربخش بازرسی و بروزرسانی پروژه‌ها منتشر می‌شود.

شایان ذکر است ارائه گزارش های بازرسی تا زمان وقوع رویدادهای خاص ادامه خواهد داشت.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.