درباره ما

شرکت نوآوری مالی آگاه (سهامی خاص) در مهر ماه سال ۱۳۹۷ به ثبت رسیده است و سکوی تامین مالی جمعی بانی ‌چی، به‌عنوان زیرمجموعه‌ای از این شرکت و با هدف تامین مالی جمعی کسب‌وکارهای نوپا ایجاد شده و براساس مدل مبتنی بر سهام فعالیت می‌کند.

هدف بانی چی چیست؟

هدف سکوی بانی‌ چی تامین سرمایه‌ی موردنیاز کسب‌وکارهای نوپا از طریق جمع‌آوری سرمایه­‌ی خرد سرمایه­‌گذاران فعال در اکوسیستم استارت اپی ایران و همچنین افراد عادی جامعه است.

این فرآیند با ثبت استارتاپ ها در سامانه بانی چی آغاز شده و در مرحله بعد پس از انتشار اطلاعات پروژه در سایت، سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به کسب‌وکار می‌توانند در دوره زمانی مشخص شده در تامین مالی آن مشارکت نمایند. لازم به ذکر است که مدل تامین مالی جمعی سکوی بانی چی All or Nothing بوده و جمع‌آوری سرمایه تا سقف مبلغ موردنظر ادامه خواهد داشت. به این معنی که اگر فرآیند تامین مالی در بازه موردنظر به‌صورت کامل رخ ندهد، تامین مالی پروژه ناموفق بوده و مبالغ سرمایه گذاری شده به افراد عودت داده خواهد شد. پس از تامین مالی موفق استارتاپ، مبلغ جمع آوری شده در اختیار تیم اجرایی پروژه قرار گرفته و به سرمایه‌گذاران در ازاء مشارکت آن‌ها گواهی مشارکت ارائه می‌شود.

پس از گذشت مدت زمان حدودی ۳ الی ۵ سال و تنها در صورت وقوع رویدادهای خاص، امکان نقد شدن گواهی­های مشارکت فراهم خواهد شد و سرمایه گذاری افراد امکان تبدیل شدن به سهام را دارند.

بانی چی چگونه کار می‌کند؟

کسب‌وکارهای متقاضی سرمایه به منظور درج پروژه‌ی خود در سکوی بانی چی و تامین سرمایه مورد نیاز، اطلاعات خود را پس از ثبت اولیه از طریق بخش ثبت استارتاپ برای ما ارسال می‌کنند. این اطلاعات در اختیار تیم جذب و پذیرش قرار گرفته و تنها درصورت تائید اولیه، به مرحله بعدی یعنی راستی آزمایی کسب‌وکار (Due Diligence) وارد خواهد شد. در صورت تامین نظر اعضای هیئت پذیرش و عبور از فیلترهای ما، کسب و کار برای شروع فرآیند تامین مالی جمعی تائید شده و اطلاعات کمپین سرمایه پذیری آن بر روی سکو منتشر خواهد شد.

در این مرحله سرمایه گذاران علاقه‌مند به استارتاپ می‌توانند پس از بررسی دقیق و موشکافانه طرح و با اشراف کامل به ریسک‌های موجود، در تامین مالی استارتاپ شرکت کنند. با اتمام دوره سرمایه پذیری، گواهی مشارکت تجمیعی (یک سرمایه گذار می تواند تا انتهای دوره سرمایه پذیری چندین بار اقدام به سرمایه گذاری کند.) به نام سرمایه گذاران صادر شده و به آدرس ایمیل آن ها ارسال می‌شود.

پس از جمع‌آوری سرمایه هدف و انتقال آن به کسب‌وکار جهت توسعه فعالیت‌های خود، فرآیند بازرسی آغاز بانی چی شده و گزارش عملکرد آن در هر دوره ۳ ماهه در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرد.

شایان ذکر است سرمایه گذاری در استارتاپ ها ریسک زیادی (مشاهده بیانیه ریسک) به‌همراه داشته و افراد با میزان ریسک‌پذیری زیاد میبایست در این نوع سرمایه گذاری مشارکت نمایند.

سابقه تیم بانی چی چیست؟

در بانی چی ایده های خوب توسط متخصصان ما که سالیان متعدد در یکی از بزرگترین برندهای بازار سرمایه ایران فعالیت نموده، ارزیابی و برای ارائه به مخاطبان آماده می‌شوند. اعضای تیم بانی ‌چی اکثرا تجربه چندین سال فعالیت موفق در بازار سرمایه کشور و گروه مالی آگاه، برندی که از یک شرکت چند نفره خصوصی کوچک درحال‌حاضر تبدیل به یکی از بزرگترین کارگزاران فعال بورس با چند ده هزار مشتری و سرمایه‌ گذار شده است را دارا هستند.

شرکت کارگزاری آگاه به‌عنوان اولین شرکت گروه مالی آگاه در سال ۱۳۸۴ تاسیس گردیده و یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات مالی و کارگزاری بورس اوراق بهادار در ایران است که توانسته با ارایه طیف وسیعی از خدمات مالی در چارچوب ضوابط و مقررات تعیین شده از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار، از اعتبار مناسبی برخوردار گردد. برای آشنایی و شناخت بیشتر کارگزاری آگاه می‌توانید به وبسایت مجموعه به نشانی www.agah.com  مراجعه نمایید.

عباس اسپید (نایب رئیس هیئت مدیره و سهام‌دار)

عباس اسپید فارغ التحصیل دکترای حرفه‌ای کسب‌وکار (DBA) انجمن حسابداری ایران است. از سوابق حرفه‌ای وی می‌توان به مدیریت عامل و عضویت در هیئت مدیره کارگزاری آگاه اشاره کرد. عباس هم‌اکنون به‌عنوان مدیر محصول در کافه بازار و عضو هیئت مدیره در بانی چی مشغول به کار بوده تا با استفاده از دانش خود در توسعه کسب‌وکارهای نوپا و تجربه چندین ساله در بازار سرمایه، پیوند بیشتری میان این بازار و اکو سیستم استارت اپی کشور بوجود آورد. داشتن دانش و تجربه حرفه‌ای به‌منظور فعالیت در انواع بازارهای مالی در کنار آشنایی با گروه‌های مختلف فعالان در بازار سرمایه، از برجسته ترین ویژگی های او به‌شمار می‌رود.

222222

امید قربانی‌رز (رئیس هیات مدیره و سهام‌دار)

امید قربانی رز از سال ۸۵ در حوزه توسعه نرم‌افزار و از سال ۸۹ و پس از کسب تجربه در حوزه نرم افزارهای بانکی و کور بانکینگ، فعالیت حرفه‌ای خود را در بازار سرمایه ایران از شرکت تدبیرپرداز و کارگزاری مفید آغاز کرد. پس از آن در سال ۹۱ فعالیت خود را از طریق کارگزاری آگاه ادامه داده است و هم اکنون با عناوین مدیر مارکتینگ و استراتژی شرکت کارگزاری آگاه، مدیر عامل شرکت سبدگردان آگاه و رئیس هیات مدیره بانی چی فعالیت دارد.

علاوه بر تخصص و تجربه توسعه نرم‌افزار، مارکتینگ و مدیریت، امید علاقه‌مند به فرآیندهای تولید و توسعه محصولات در حوزه فین تک و اکوسیستم استارت آپ‌ها است. وی دارای مدرک کارشناسی مهندسی نرم افزار و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد MBA از دانشگاه صنعتی شریف است.

DSC_08600000008

بهراد ابراهیمی (مدیرعامل، عضو هیات مدیره و سهام‌دار)

بهراد ابراهیمی مدیر عامل بانی چى و عضو هيئت مديره گروه مالى آگاه است. او مدرك مهندسى مالى با موضوع مديريت ريسك خود را از امپريال كالج لندن دريافت كرده است. وى همچنين سابقه بيش از يك دهه فعاليت حرفه‌اى در بازارهای مالی را در كارنامه خود دارد. سابقه حرفه‌اى وى به همراه دانش مالی‌اش در سطح بین الملل باعث شده تا در آنالیز شرایط کلان اقتصادی و شناسایی و خلق فرصت‌های سرمایه گذاری پر سود یکی از صاحب نظران حوزه سرمایه گذاری جایگزین باشد. بهراد به دليل برخوردارى از روابط عمومى بسيار خوب، با اكوسيستم استارتاپى آشناست و از حاميان سرسخت كسب و كارهاى نوپا به حساب می‌آيد.

333333

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.